حضرت حجت الاسلام والمسلمين سيد ‌حسن خميني نامزدي خود را اعلام كرد.

به گزارش خبرنگار ثانيه‏نيوز، حضرت حجت الاسلام والمسلمين سيد‌ حسن خميني نامزدي خود را براي انتخابات يازدهم رياست جمهوري اعلام كرد.

حضرت حجت الاسلام والمسلمين سيد‌ حسن خميني فرزند يادگار امام(ره) رسما در جمع تعدادي از اعضاي مجمع روحانيون مبارز، نامزدي خود را براي انتخابات يازدهم رياست جمهوري اعلام كرد.

وي با تحليل شرايط موجود و آينده گفت: من 30 ميليون راي دارم. نخبگان مرا جزو اصلاح‏طلبان و مردم به دليل ارتباط با خانواده امام (ره)، فراجناحي مي‏دانند.
حضرت حجت الاسلام والمسلمين سيد‌ حسن خميني، پدر همسر(موسوي بجنوردي) و موسوي
 

 
بر همين اساس مقرر شده به تدريج رياست موسسه بزرگ تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) به حجت الاسلام سيد ياسر خميني واگذار شود.

  حضرت حجت الاسلام والمسلمين سيد‌ حسن خميني و ياسر خميني
 
بر اساس اين گزارش سيد محمد خاتمي پيشنهادات خود را در مورد كانديداتوري حجت الاسلام والمسلمين سيد‌حسن خميني را ابراز داشت و گفت: شما بايد  يك فرايند را طي كنيد كه اين فرايند در عرصه سياسي از انتخابات مجلس نهم آغاز مي‏شود. شما در اين انتخابات سرليست اصلاح‏طلبان خواهيد بود و با راي بالايي كه قطعا مي‌آوريد مدتي به عنوان رئيس مجلس مطرح خواهيد بود و بعد از آن بستر براي حضور شما در انتخابات رياست جمهوري آماده مي‏شود.

وي افزود: علاوه بر ظرفيت رياست مجلس، شما در جايگاه فعلي به خوبي مي‏توانيد از تريبون‏هاي مختلف مثل نمازجمعه، صداوسيما و.. استفاده كنيد.

وي اضافه كرده است: جنابعالي بايد از هر عرصه‏اي جهت حضور اجتماعي بهره‏مند شويد و چهره به چهره با جوانان مخصوصا دانشجويان ارتباط بگيريد وشركت در سفرهاي استاني، كنگره شهيدان و.. را موضوع جدي بدانيد.

سيد محمد خوئيني‏ها با مثبت ارزيابي كردن كانديداتوري حجت الاسلام والمسلمين سيد‌حسن خميني در انتخابات يازدهم رياست جمهوري، اين حركت را انقلابي بزرگتر از انقلاب امام ذكر كرد.

وي تاكيد كرد: هيچ فردي از نظام نمي‏تواند سيد حسن آقا را شكست دهد.

* استدلالات حضرت حجت الاسلام والمسلمين سیدحسن خمینی در عدم كانديداتوري در انتخابات دهم

 لازم به ذكر است هفته‏نامه شهروند امروز(به سردبيري محمد قوچاني ) در 21 مهر 1387،شماره 67 در آستانه ثبت نام براي انتخابات دهم رياست جمهوري در گزارشي با عنوان« استدلال سید‌حسن‌خمینی برای عدم نامزدی ریاست جمهوری»، استدلال‏هاي فرزند يادگار امام(ره) را در آن مقطع منتشر ساخت:

«استدلال اول سیدحسن خمینی]درعدم كانديداتوري در انتخابات دهم رياست جمهوري[، ضرورت پافشاری بر صیانت و حفظ حرمت آرمان‌های امام و خانواده معظم له بود كه او در این عرصه عهده‌دار و پاسدار و مرزبان آنست.»

«استدلال دوم ایشان امّا جنبه شخصی داشت. او به جوانی خود و فرصت‌های پیش‌رو اشاره كرد و از استدلالات او استنباط می‌شد كه اگر قرار است روزی پا به عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری بگذارد، ترجیح می دهد این اتفاق در سال های دیگر رخ دهد. چرا كه هرچند او برومند و رشید است اما همچنان این فرصت را در آتیه در اختیار دارد.»

«استدلال سوم به این دلیل است كه از یك سو سران حزب مشاركت و رهبران حزب راستگرای موتلفه با او می‌نشینند و از دیگر سو ورزشكارانی مانند علی دایی و حسین رضا زاده و هادی ساعی، او را رازدار خود می‌دانند و بعضاً گلایه‌های خود را از این و آن به نزد او می‌برند. با‌توجه به این وضعیت، بیراه نیست كه او می‌خواهد همچنان ایفاگر نقش تعدیل كننده باشد.»


حضرت حجت الاسلام والمسلمين سيد‌ حسن خميني و حسين خميني همكار...
 
البته در همان مقطع نيز خبرهايي منتشر شد مبني بر اينكه «سیدحسن خمینی در واكنش به برخی فعالین دوم خردادی]براي كانديداتوري در انتخابات دهم رياست جمهوري[، گفته است نیت شما از انتخاب من به‌عنوان كاندیدای ریاست جمهوری، همان نیتی است كه بنی‌صدر با معرفی پدرم به عنوان نخست‌وزیر خود به دنبال آن بود»  

 برخي نيز به وي يادآور مي‏شدند كه «امام، خانواده خود را از فعالیت‌های اجرایی منع كرده است.»

 و اين در حالی است  آیت‌الله‌محمد موسوی‌بجنوردی، پدر همسر حجت الاسلام والمسلمين سیدحسن خمینی یادآور شده است كه «اولاً خدمت به نظام اسلامی بر همه مسلمانان واجب است و این یك اصل كلی است و تخصیص بردار نیست.

* تصمیم‏گیری برای آینده سیاسی آقای حضرت حجت الاسلام والمسلمين سید حسن خمینی

لازم به يادآوريست ثانیه نیوز پيش از اين نوشته بود: «در جلسه مشترک سران جبهه اصلاحات در مورد آینده سیاسی حضرت حجت الاسلام سید حسن خمینی تصمیم‏گیری شد.

در جلسه مشترک سران جبهه اصلاحات که افرادی چون حجت الاسلام والمسلمین موسوی خوئینی‏ها، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی و آیت الله ... حضور داشتند در مورد آینده سیاسی حجت الاسلام آقای سید حسن خمینی تصمیم‏گیری شد. براساس بحث‏های صورت گرفته در این جلسه، در مورد میزان محبوبیت سید حسن خمینی، میزان تحصیلات وی، شیوه زندگی خانوادگی و اجتماعی و... وی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در جمع‏بندی این جلسه مقرر شد تا دور آینده انتخابات خبرگان، سید حسن خمینی تحصیلات خود را سریعتر ادامه داده تا درجه اجتهاد را به عنوان شرط ورود به مجلس خبرگان رهبری طی نماید.

همچنین وی تا 4 سال آینده (انتخابات یازدهم ریاست جمهوری) بایستی در مورد سطح زندگی شخصی از نظر رفاه و ارتباط با مردم، تجدیدنظر جدی داشته باشد.

تقویت ارتباط با رسانه‏ها مخصوصا رسانه ملی، دیدار مستمر با مراجع و اعضای مجلس خبرگان رهبری و.. از دیگر پیشنهادات این جلسه ذکر شده است.

حضرت حجت الاسلام آقای سید حسن خمینی در سال ۱۳۵۱ در شهر نجف اشرف در عراق به دنیا آمد. وی شناخته‌شده‌ترین عضو خانواده حضرت امام خمینی(ره) و بعد از درگذشت پدر، متولی آستان مقدس امام(ره) است.

وی با دختر حجت الاسلام والمسلمین سید محمدکاظم موسوی بجنوردی ازدواج کرده و دارای 3 فرزند با نام‌های احمد، نرگس و فرشته می‌باشد.
 
حضرت حجت الاسلام والمسلمين سيد‌ حسن خميني و فرزندان
 
سید حسن خمینی خواهر نداشته و 2 برادر با نام‌های سید یاسر و سید علی دارد.

در بهمن ۱۳۸۶ یک سایت اینترنتی، مطالبی را به این شخصیت بزرگوار نسبت داد که جنجال بسیاری را در آستانه انتخابات مجلس هشتم برانگیخت به طوری که به تعطیل شدن سایت مذکور و بازداشت مدیر این سایت انجامید و در نهایت با درگذشت آيت‌الله محمدرضا توسلی عضو مجمع تشخیص مصلحت و رئیس دفتر امام(ره) همراه شد.

در وقایع اخیر بیش از همه پخش فرمايشات امام(ره) در خصوص قانون مبني بر اينكه «غلط مي‌كني قانون را قبول نداري» در صدا وسیما خشم وناراحتی حضرت حجت الاسلام آقای سید حسن خمینی را برانگیخت به طوری که در این زمینه با عزت الله ضرغامي، تماس و ناراحتی شدید خود را ابراز داشت.

ضرغامي در این تماس شرح مفصلي از حوادث دهه 60 را برای وی بازگویی كرد.»

هر چند امام(ره)، فرزندانشان را از ورود به مسایل اجرایی منع می‏کردند لیکن تصمیم‏گیری برای آینده سیاسی حضرت حجت الاسلام آقای سید حسن خمینی برای ورود به خبرگان و ریاست جمهوری، می‏تواند باب جدیدی باشد که رونق فضای سیاسی کشور را موجب شود.
+ نوشته شده توسط محمدابراهیم در دوشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۸۸ و ساعت 14:10 |
داغ کن - کلوب دات کام